Η πρόεδρος του ΤΕΕ Νάνσυ Καπούλα φιλοξενήθηκε στον ραδιοφωνικό σταθμό ΒΟΛΟΣ 98.6 FM και στην εκπομπή του Σταύρου Δημόπουλου.
Στον απόηχο της πετυχημένης εκδήλωσης για την κοπή της πρωτοχρονιάτικης πίτας των μηχανικών, η κα Καπούλα ανακοίνωσε εκ νέου την υποψηφιότητά της για το Τεχνικό Επιμελητήριο Μαγνησίας .
Ακόμη, αναφερόμενη στις καταστροφικές πλημμύρες που έπληξαν τη Μαγνησία και στην κλιματική αλλαγή, ανακοίνωσε πως στις 31 Ιανουαρίου θα παρουσιαστεί η πρώτη ολοκληρωμένη ανάλυση των αιτιών και των συνεπειών των φυσικών καταστροφών στη Θεσσαλία, σε ημερίδα που θα συνδιοργανωθεί με την Πολυτεχνική Σχολή του Πανεπιστημίου Θεσσαλίας.