Συνεχίζονται οι προσπάθειες και οι παρεμβάσεις των Τεχνικών Υπηρεσιών του Δήμου Βόλου για την αποκατάσταση των τεράστιων ζημιών που άφησαν πίσω τους, οι πλημμύρες του περασμένου Σεπτέμβρη.
Τα συνεργεία αυτές τις ημέρες, δουλεύουν στον δρόμο από Αηδονοφωλιές μέχρι πάνω στον Άγιο Ονούφριο, στη διασταύρωση με Κουκουράβα. Γίνεται οδοστρωσία και δίνονται οι απαραίτητες κλίσεις με τα κατάλληλα υλικά. Οπως αναφέρει ο αντιδήμαρχος τεχνικών έργων και καθημερινότητας, Μιχάλης Καπουρνιώτης, στόχος είναι μέχρι τέλους Απριλίου να έχει ασφαλτοστρωθεί η περιοχή, για την ασφαλή πρόσβαση των περιοίκων και των διερχομένων.