Στην ειδική τελετή απόδοσης τιμών που οργανώθηκε στο λιμάνι του Βόλου επί του πλοίου, ο κ. Κ. Καραγεωργίου τόνισε την καταλυτική συνεισφορά του Ιδρύματος με την άμεση αποστολή του ειδικού πλοίου «Typhoon» στον καθαρισμό δεκάδων ακτών μετά τις καταστροφικές πλημμύρες του Σεπτεμβρίου.
«Σας ευχαριστούμε θερμά και για τα μηνύματα αλληλεγγύης, υποστήριξης και συνεργασίας που στείλατε με την πρωτοβουλία σας, ευαισθητοποιώντας ακόμη περισσότερες δυνάμεις να προστρέξουν και να μας συμπαρασταθούν στο τιτάνιο έργο της αποκατάστασης,» κατέληξε ο κ. Καραγεωργίου.