Η Ευρωβουλευτής του ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ και εκ νέου υποψήφια Έλενα Κουντουρά μαζί με τον υποψήφιο Ευρωβουλευτή Γιώργο Τσίπρα, μεταξύ άλλων, και μελών της ΝΕ ΣΥΡΙΖΑ-ΠΣ Μαγνησίας θα περιοδεύσουν στο νομό Μαγνησίας, αύριο Παρασκευή 17/5. Το πρόγραμμα περιλαμβάνει τον Αλμυρό που θα παρευρεθούν μετά τις 9:15πμ, την Αγχίαλο και τέλος θα περιοδεύσουν στον Βόλο. Στις 5μμ η Ευρωβουλευτής Έλενα Κούντουρα, θα συνομιλήσει στο ξενοδοχείο PARK με δημοσιογράφους και θα συναντηθεί με φορείς του νομού.