Ο γνωστός συγγραφέας και ηθοποιός Κώστας Κρομμύδας, επιστρέφει δυναμικά στο Βόλο με το νέο του βιβλίο “Κρασί από τα Χείλη Σου”.
Η ζωή μετράει στιγμές. Στιγμές που περιμένεις, που προσμένεις. Στιγμές που φοβάσαι, που θυμάσαι. Στιγμές που φυλάς, κι άλλες που θέλεις να ξεχάσεις. Στιγμές που διαρκώς αλλάζουν και σε αλλάζουν.
Στιγμές που πρέπει να αρπάξεις για να μη χαθούν στην αδυσώπητη δίνη του χρόνου. Γιατί αν έρθει εκείνη η στιγμή, η δική σου, και τη χάσεις, τη χάνεις για πάντα. Επειδή είναι βέβαιο πως δεν θα επιστρέψει.
«Το βράδυ στις 11 θα είμαι στο κελάρι μας. Θέλω να σε δω μετά από τόσα χρόνια έστω και για λίγο…»
Ένας έρωτας νεανικός ευδοκιμεί μέσα στην τρέλα των συναισθημάτων και της νιότης κόντρα σε μια οικογενειακή διαμάχη. Ένα άσβεστο μίσος που καλλιεργείται χρόνια τώρα, αφήνοντας το σημάδι του από γενιά σε γενιά, έρχεται αντιμέτωπο με τα θέλω και τα πρέπει. Σχέσεις που δοκιμάζονται, δεσμοί αίματος που κλονίζονται.
Μυστικά και γεγονότα που επηρεάζουν το σήμερα. Το παρελθόν έχει απλώσει τις ρίζες του βαθιά σε συνείδηση και πράξεις, όπως το αμπέλι απλώνει τις δικές του στο εύφορο έδαφος. Αλλά υπάρχουν δύο πράγματα που μεθούν τους ανθρώπους και αλλάζουν ριζικά τη ζωή τους: ο έρωτας και το κρασί…
O αγαπημένος συγγραφέας θα υπογράψει το νέο του βιβλίο την Τετάρτη 12 Ιουνίου 2024 στο NAOS BAR στις 20:00 στην μαρίνα Τελωνείου.
Στον χώρο δεν θα υπάρχει η δυνατότητα απόκτησης του βιβλίου, οπότε όποιος θέλει θα πρέπει να το προμηθευτεί από κάποιο βιβλιοπωλείο της πόλης.
“… Ο έρωτας σε ωθεί να γεύεσαι και να μαγεύεσαι, όπως εκείνο το ποτήρι κρασί που απολαμβάνεις με μάτια κλειστά και σου θυμίζει τα φιλιά που έχουν αφήσει το γλυκό σημάδι τους στα χείλη σου…”
Σχετικά με τον Συγγραφέα
Κώστας Κρομμύδας