Ο ”Α.Σ. ΑΡΓΩ ΒΟΛΟΥ VOLLEYBALL” διοργανώσε στο Volos Palace ημερίδα για την ψυχική υγεία αθλητών και μαθητών, σε συνεργασία με το “Spirit and Soul Training” Αθηνών.
Για πρώτη φορά στην πόλη του Βόλου πραγματοποιήθηκε εκδήλωση με προτεραιότητα τον ψυχισμό του αθλητή και του μαθητή.
Διαχείριση συναισθημάτων άγχους, θυμού, απογοήτευσης, πίεσης κλπ καθώς και της προσωπικότητας απέναντι σε συμμαθητές, συναθλητές, οικογένεια, φίλους κλπ.